Bestar automatic packaging machine for mayonnaise pouch BSTV-650P
Bestar Packaging Machine Co., Ltd
Contact Now
Brand Name : Bestar Packaging
Model Number : Bestar liquid packaging machine BSTV-650P
Certification : NBCE
Place of Origin : Foshan, China
MOQ : 1 set
Price : Bestar Packaging Machine
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 30-50 sets per month
Delivery Time : 15-20 working day
Packaging Details : standard export wooden case
Voltage & Power : 220V, 50/60HZ, 4KW
Dimension(l*w*h) : L1480*W1290*H1950mm
Application : liquid material such as water, milk, juice, sauce, jam, ketchup, honey, etc
Automatic grade : Fully Automatic, Semi-automatic
Type : automatic Packing Machine
Driven Type : Pneumatic
Packaging Type : Stand-up Pouch, Bags, Film, Foil, Pouch, Pillow bag/Gusset bag/Quad bag
Measurement : 500-3000ml
Film Width : Max 650mm
Bag Width : Max 315mm
Bag length : Max500mm
Film roll diameter : Standard Max 320mm
Film thickness : 50-120 microns
Warranty : 1 Year
Function : Feeding, Sealing, Filling
Product name : Automatic vertical powder packaging machine
Packing speed : 15-40 Bags/min
Machine material : stainless steel
Machine weight : 800KGS
Contact person : Rachel He
Mobile/whatsapp : +86 13794095877
Wechat : rachelbestar
Skype : Rachel Bestar
Email : bestarrachel@gmail.com
Website : https://www.verticalpackagingmachinery.com
Youtube : youtube.com/@bestarpackagingrachel
Facebook : https://www.facebook.com/bestarpackagingrachel
LinkedIn : https://www.linkedin.com/in/BestarpackagingRachel
Twitter : https://twitter.com/BestarRachelHe
QQ : 1326935862
Web : https://www.bestarpackaging.com
Contact Now
Bestar automatic packaging machine for mayonnaise pouch
www.bestarpackaging.com
www.verticalpackagingmachinery.com
Application:
Applicated for packaging liquid for 500ml-3000ml.
Bestar liquid packing machine pictures and packing samples
Bestar liquid packaging Machine electronic components
Bestar Machine Description:
1. Bestar Machine Factory price, 100% machine quality guarantee, 100% on-time shipment guarantee.
2. Use the SIEMENS PLC control system and 7inch colorful touch screen, the operation is more stable & reliable.